Harmadszor is nagy sikert aratott a latin verseny

A Jogtörténeti Tanszék gondozásában harmadik alkalommal került megrendezésre a latin műveltségi vetélkedő 2013. április 11-én.

Idén a csapatok számát tekintve rekordot döntöttünk; a hét csapat versenyzői zsúfolásig megtöltötték a Deák termet. Külön örömünkre szolgált, hogy – idén először – egy középiskolai csapat is indult a versenyen. Ezúton is köszönjük Csonka István Tanár Úrnak és diákjainak, hogy megtiszteltek minket a jelenlétükkel. A Kazinczy Gimnáziumból érkezett tanulók – Tiberis csapatnév alatt - egyetemistákat megszégyenítő eredménnyel képviselték iskolájukat a versenyen.

Örömmel tapasztaltuk a javítás során, hogy a versenyzők jóval komolyabban vették a felkészülést, mint az előző években. Nagyon szép eredmények születtek, gratulálunk minden helyezettnek és résztvevőnek!

A nyereményeket illetően is felülmúltuk az elmúlt évek gyakorlatát, a versenyzők az egyetem nevével fémjelzett tárgyakat tartalmazó gazdag csomagokat vehettek át, az első helyezett csapat tagjai pedig ajándékba kaptak egy-egy példányt a Szoboszlai Kiss Katalin Tanárnő által szerkesztett tanulmánykötetből, amely Bihari Mihály Tanár Úr hetvenedik születésnapjára készült.

A verseny szervezői: Szemánné Deme Andrea, Szoboszlai Kiss Katalin, Busa Réka.

A lebonyolításban részt vettek még: Farkas Ádám, Kelemen Roland, Szentgyörgyvári Tamás.

A helyezések a következően alakultak:

I. helyezett: „Barni et Angelae” (Bordács Mónika, Kámfor Barnabás, Nagy Cintia, Nyikos Barbara)

II. helyezett: „Sacrosanctus” (Király Péter Bálint, Madách Nikolett, Varga Alexandra, Vörös Gréta)

III. helyezett: „Tiberis” (a Kazinczy Gimnázium csapata).

Török Vacsora Est - Sieger Gasztroélmény 2024. április 26. 18:00 - 22:00
UNI GYŐR ÖRÖMFUTÁS 2024. április 27. 09:00 - 10:00