Jubileumi You Májt Win tanulmányi vetélkedő

Tanszékünk szervezésében 2018. április 19-én jubileumi tizedik alkalommal került megrendezésre a You Májt Win jogtörténeti tanulmányi verseny. A megmérettetésen 28 elsőéves jogászhallgató vett részt.

A hallgatóknak több területen kellett a félév során megszerzett tudásukat bizonyítani. A jurátusok először egy feleletválasztós tesztet kellett megoldaniuk, mely egyben előszűrőként is szolgált, az elért eredmények alapján az első 18 hallgató jutott be a verseny második fordulójába, melyben rímes formába öntött magán- és büntetőjogi jogintézményeket kellett felismerni. A verseny harmadik etapjába már csak 10 versenyző került, ahol forrásfelismerés, valamint a Magyar Jogtörténet tárgy tételsorából – a szervezők által – kiválasztott témákból kellett rövid prezentációt tartaniuk a hallgatóknak.

A verseny során értékes tárgynyereményekért, így többek között könyvutalványért, kari kiadványokért, továbbá megfelelően magas szintű felkészültség esetén félév végi megajánlott érdemjegyért harcoltak a versenyzők.

A Tanszék oktatóiból álló zsűri döntése alapján a következő eredmény született:

1. Mihály Laura Dominika

2. Senviczki Ákos