A mosonmagyaróvári sortűz történeti és szakértői kérdései

Tanszékünk 2012. november 5-én Tudományos Diákköri Ülést szervezett az 1956-os mosonmagyaróvári sortűz egyes kérdéseinek vizsgálatára, megvitatására. A rendezvényen előadást tartott Győr Megyei Jogú Város Levéltárának igazgatója, Bana József, valamint a Dudás-per néven elhíresült mosonmagyaróvári sortűzper katonai szakértője Prof. Dr. Horváth Miklós egyetemi tanár, hadtörténész.

Az előadásokon keresztül a hallgatók megismerhették a történelmi körülményeket, az eseményeket, valamint az események jogi (büntető jogi és nemzetközi jogi) megítélésének sarokpontjait, s ez által egy olyan büntető per kulissza titkait, amely rendkívül bonyolult eljárásban, több száz tanú meghallgatásával, több szakértő kirendelésével, jeentős mennyiségű periratot eredményező módon valósult meg.

Az eseményről készült képeket a jogtortenet.sze.hu felület Galériájában tekintheti meg!

Téli ünnepi nyitvatartási rend 2017. december 23. - 2018. január 1.
Munkaszüneti nap 2017. december 25. - 2017. december 26.
Munkaszüneti nap 2018. január 1.