A mosonmagyaróvári sortűz történeti és szakértői kérdései

Tanszékünk 2012. november 5-én Tudományos Diákköri Ülést szervezett az 1956-os mosonmagyaróvári sortűz egyes kérdéseinek vizsgálatára, megvitatására. A rendezvényen előadást tartott Győr Megyei Jogú Város Levéltárának igazgatója, Bana József, valamint a Dudás-per néven elhíresült mosonmagyaróvári sortűzper katonai szakértője Prof. Dr. Horváth Miklós egyetemi tanár, hadtörténész.

Az előadásokon keresztül a hallgatók megismerhették a történelmi körülményeket, az eseményeket, valamint az események jogi (büntető jogi és nemzetközi jogi) megítélésének sarokpontjait, s ez által egy olyan büntető per kulissza titkait, amely rendkívül bonyolult eljárásban, több száz tanú meghallgatásával, több szakértő kirendelésével, jeentős mennyiségű periratot eredményező módon valósult meg.

Az eseményről készült képeket a jogtortenet.sze.hu felület Galériájában tekintheti meg!

Záróvizsga jelentkezési időszak 2019. november 28. - 2019. december 12.
Elektronikus ZH nap 2019. december 12. 08:00 - 15:00
Vizsgaidőszak kezdete 2019. december 16.
Szenátusi Ülés 2019. december 16. 14:00 - 16:00