You MÁJT Win - Magyar Jogtörténeti Tanulmányi Verseny

ymw2022tavasz.jpgTanszékünk szervezésében immáron tizenharmadik alkalommal került megrendezésre a You MÁJT Win Magyar Jogtörténeti Tanulmányi Verseny 2022. április 12-én.

Az első fordulóban 26 elsőéves joghallgató mérte össze tudását tesztes feladat révén. A második fordulóban a versenyzőknek a tananyaghoz kapcsolódóan jogintézményeket és a magyar jogtörténet kiemelkedő alakjainak képmását kellett felismerniük. A harmadik fordulóban verses formába csomagolt büntetőjogi és magánjogi intézményeket azonosítottak be a hallgatók. Az utolsó körben a Magyar jogtörténet tárgy tételsorából – a szervezők által – kiválasztott témákból tartottak rövid előadást a versenyzők.

A verseny során tárgynyereményekért, valamint magas szintű felkészültség esetén félév végi megajánlott érdemjegyért szálltak ringbe a versenyzők.

Az összesített pontszámok alapján a következő eredmény született:

I. Hruby Réka

II. Papp Magdolna Réka

III. Horváth Barbara Anasztázia

Az utolsó fordulóba bekerült hallgatók névsora:

Maszlov Leon, Góczán Lili, Kiss Alex, Medvácz Ádám, Kiss Eszter, Körtvélyesi Lili, Firtl Martin Ákos, Dudora Viktória

Ezúton is gratulálunk minden résztvevőnek!

Nordic walking 2024. április 29. 08:00 - 09:00
Nordic walking 2024. május 6. 08:00 - 09:00