Ítélőtábla konferencia és bíróságtörténeti kötet Tanszékünk közreműködésével

Ünnepi konferenciát rendeztek 2020. január 24-én a Győri Ítélőtáblán. A konferenciára az Ítélőtábla újraalapításának 15 éves évfordulója alkalmából került sor.

Az ünnepi konferenciát Széplaki László az Ítélőtábla elnöke és Senyei György Barna az Országos Bírósági Hivatal elnöke nyitotta meg. Előadást tartott Suylok Tamás az Alkotmánybíróság elnöke, Darák Péter a Kúria elnöke, Menyhárd Attila, valamint tanszékünk két oktatója Mezey Barna és Barna Attila.

A konferencia keretei között került bemutatásra egy bíróságtörténeti kötet, melynek munkálataiban a táblabírák mellett Tanszékünk több oktatója is közreműködött. A kötet a Győri Királyi Ítélőtábla XIX. század végi és XX. század eleji ítélkezéseiről címet viseli.

Tanszékünk oktatói által jegyzett tanulmányok (a címre kattintva olvashatók):

Barna Attila: Az állami főhatalom védelmének változásai a két világháború közötti Magyarországon - A kormányzósértés tényállása és ítélkezési gyakorlata a Győri Ítélőtábla gyakorlatában

Kelemen Roland: A polgári kor társadalombiztosítása - Társadalombiztosítási bíráskodás a polgári korban

Nordic walking 2024. május 6. 08:00 - 09:00
NFI Filmklub - Ternovszky Béla: Macskafogó 2024. május 6. 18:00 - 20:00